Vīnogu dārzs

Vīnogu vīns

 

vinogu stadi  Vīnogu stādu tirdzniecība

 

vīna svētki Sabilē

Vīna svētki Lietuvā

 

2009.gada 8. augustā kaimiņos - Lietuvas pilsētā Joniškelis notika gadskārtējie vīna svētki, uz kuriem bijām uzaicināti arī mēs. Šādi vīna svētki tur notiek jau vairākus gadus - nu, gluži kā Sabilē, tikai šaurākā lokā. Un tie nenotiek pilsētas laukumā, bet gan privātmājas dārzā.

Vīna svētkus apmeklēja ap pussimts Lietuvas vīnkopju un vīnu pazinēju, kā arī mediju darbinieki, draugi un citi interesenti. Namsaimnieks un svētku organizators, vīnkopis Algirdas Lungis viesiem Vīnogu Dārza speciālistus stādīja priekšā kā labākos vīnogu stādu un galda vīnogu audzētājus Latvijā. Tā kā pasākums notika lietuviešu valodā, tad mums laipni tika piedāvāts tulks – agronoms, zinātņu doktors un vīnogu audzētājs Aleksandras Velykis.

vīna svētkiInteresanta bija svētku programma. Notika ne tikai Algirdas vīnogu dārza apskate, vīnogu un vietējo vīnu degustācija, bet arī labāko pasaules vīnu iepazīšana.
Tika degustēti vīni no vīnogu šķirnēm Riesling, Shardonnay, Tempranillo, Merlot, Cabernet Sauvignon.
Vīna pazinēji stāsīja par katra vīna brūvēšanas īpatnībām, garšas niansēm, mācīja sajust garšas atšķirības starp Vecās Eiropas vīniem un vīniem , kas darīti jaunajās vīna ražošanas valstīs.

Pasākuma laikā notika arī „aklā” degustācija, kas bija interesanta ar to, ka jānosaka vīna izcelsmes valsts, šķirne un, cik vecs ir vīna dārzs, no kura ir iegūts vīns.

Nākamajā dienā mūsu tulks Aleksandras izrādīja savu saimniecību – vairāk kā 70 vīnogu šķirnes, šogad no kurām ražo 18. Bez vīnogām Aleksandras dārzā aug aprikozes, persiki, īstā cidonija, zīdkoks ( ogas kā lācenes, aug kokā pa vienai un ir super saldas), upenes (raža pie krūma glabājas līdz oktobrim), kā arī dažādu šķirņu ābeles, bumbieres plūmes, avenes u. c., kopā ap 120 šķirnēm.

vīnkopis Nama saimnieks - vīnkopis Algirdas Lungis
Vostorg Čornij Vostorg Čornij
Lietuvas vīnoga  

par vīna svētkiemKontakti | Sitemap|

Copyright ©2008 www.VinoguDarzs.lv   All rights reserved